Działalność naukowa

Jesteś studentem? Wiążesz swoją przyszłość ze środowiskiem akademickim, a ponadto żywo interesujesz się ochroną środowiska naturalnego oraz pozostałymi zagadnieniami z nią związanymi? Przed tobą niełatwa ścieżka, jednak warta swojej ceny i wysiłku. Uczelnie przyrodnicze w naszym kraju zapewnią ci oczywiście wszelką pomoc, której będziesz potrzebował, a dzięki międzynarodowym kontaktom wiele z nich na odpowiednim etapie może pokierować twoją ścieżką , by miała ona szanse wyjść poza granice Polski i spleść się z najbardziej płodnymi i rozkwitającymi umysłami wielu różnych krajów. Współpraca międzynarodowa może tu obejmować takie obszary świata jak :
– uczelnie w Niemczech,
– wspólne badania z najlepszymi badaczami holenderskimi,
– wymiany studenckie ze stanowym uniwersytetem w Alabamie (USA),
i wiele innych.

Jeśli chcesz kształcić się w kierunku pomocy i umiejętnego (nieekspansywnego) wykorzystania środowiska naturalnego to znajdziesz tu swoje miejsce i szczęście. Kadra uniwersytecka to w tym wypadku ludzie, których łączy pasja oraz interdyscyplinarne podejście do problemów środowiska naturalnego na świecie. Dzięki uczestnictwu w międzynarodowych konferencjach środowiskowych oraz nierzadko bardzo ciekawemu ujęciu problematycznych tematów, które dręczą naszą przyrodę oraz osoby nią zarządzające, każdy może znaleźć tu swój obszar zainteresowań i pomóc w jego wspólnej pielęgnacji (zupełnie jak w przyrodzie).

Merytoryczne przygotowanie doktorantów na polskich uczelniach przyrodniczych stoi na najwyższym poziomie, a narzędzia którymi się tu posługuje, pozwalają na stanie się konkurencyjnym na rynku badaczy akademickich:
– laboratoria chemiczne,
– laboratoria biologiczne,
– obszerne tereny zielone do badań terenowych,
– najwyższej klasy nowoczesny sprzęt badawczy,
– w pełni wyposażone biblioteki i czytelnie z publikacjami z niemal całego świata (w tym najbardziej prestiżowe tytuły prasy branżowej).

Można powiedzieć, że decydując się na ten krok otrzymasz wszelką pomoc by nie tylko marzyć, ale i zrealizować twoje marzenia. Jeśli stawiasz na rozwój (osobisty i ochrony środowiska) to poważnie rozważ tę możliwość. Dodatkowo późniejsza realizacja doktoratu zapewni ci doskonały start w krajowym środowisku akademickim oraz pomoże zdobyć doświadczenie na arenie międzynarodowej.

[1] kurs języka niemieckiego