Do zobaczenia 1 października!

Nasza uczelnia cały czas się rozwija, więc przyjemnie jest nam ogłosić, że dodaliśmy w tym roku kilka nowych kierunków, uprościliśmy proces rekrutacji oraz odświeżyliśmy stronę internetową naszej uczelni. Uczymy, jak być przyjaznym dla środowiska oraz modernizujemy swoją własną strukturę, by być jeszcze bardziej przyjaznym dla studentów.

Niedługo zacznie się nowy rok akademicki, a więc pora wrócić do naszych priorytetów i zbliżyć się na nowo do przyrody (oraz poznać jej mechanizmy od podstaw; jak to na pierwszym roku studiów). Pełni energii i z pozytywnym nastawieniem wypatrujemy naszych studentów powracających z wakacji oraz nowych, pięknych umysłów, pragnących wypełnić swoje życie doświadczeniem i wiedzą naukową.

Przypominamy, że tegoroczna rekrutacja odbywa się już przy pomocy internetowej platformy uczelni i została ograniczona do zaledwie 3 kroków (my też nie lubiliśmy starej procedury administracyjnej). Od tego roku także obowiązuje internetowy indeks (również w formie aplikacji na telefony komórkowe). Przypominamy, że zakończenie rekrutacji na Wyższej Szkole Środowiska trwa do 21 września bieżącego roku. Do tego też czasu czekamy na wszystkie dokumenty uzupełniające proces przyjęcia na dany kierunek (więcej w zakładce Rekrutacja).

Nowe kierunki, które od tego roku pojawiły się na naszej uczelni to:
– inżynieria biotworzyw,
– medycyna roślin,
– podstawy rolnictwa tropikalnego.

Dla osób zainteresowanych: na powyższych trzech kierunkach są jeszcze wolne miejsca (3 na inżynierii biotworzyw, 4 na medycynie roślin oraz 1 na podstawie rolnictwa tropikalnego). Poza tym zostały jeszcze dwa miejsca na kierunku Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, więc serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej niecodziennej sytuacji.

Od tego roku akademickiego można również korzystać z naszej biblioteki internetowej, którą na bieżąco uzupełniamy o najnowsze publikacje (zarówno polskie, jak i obcojęzyczne).

Tradycyjnie na początku roku odbędzie się prezentacja najlepszego, tegorocznego kandydata oraz przyznanie nagrody w postaci darmowego semestru nauki na wybranym kierunku. Obyśmy tak dalej napędzali swój wzajemny rozwój, gdyż absolwenci Wyższej Szkoły Środowiska, to osoby, które są często doceniane nie tylko na rynku krajowym, ale i w środowisku międzynarodowym.